NFT Collectibles- je to dobrá investice, pro koho? Co je na tom a kde to vidím v následujících měsících

Nejjednodušší příklad, který mluví za vše

O NFT se píše na mnoha webových stránkách s nepřeberným množstvím informací. Je toho hodně. Já vím. Dejte mi 5 minut vašeho času a dáme tomu trošku lehčí formu.


Toto je rookie kartička Connora McDavida. 1 z 1, gradovaná na 9 z 10. Hards signate. Cena – vystavená za 1 500 000 USD. Jdem si to vysvětlit.

Rookie kartička: Unikát z dob začátku tohoto talentovaného hokejisty. Nikdo nevěděl, jestli se v NHL  prosadí. Prosadil. Je to zajímavý příběh.

1 z 1: Jediná na světě. Další jsou už 1 z 30, 1 ze 100, atd.

Gradovaná 9 z 10: Certifikační autorita (Beckett) ohodnotila stav této karty opravdu vysoko na základě několika parametrů.

Hard Signate: Sám McDavid ji podepsal. Někdo si dal ten čas, aby našel Connora a požádal o podpis. 

Cena: Cenu určují zájemci, ale vzhledem k zájmu o hokejové karty a sport obecně, unikátnosti; cena bude vysoká.

Toto vše dělá z této karty výborný příklad NFT Collectible. Je to něco unikátního, stojí za tím významná postava, příběh a touha mít tu jednu jedinou kartu. A toto vše jednoho majitele. Pokud se zaměříte na NFT Collectibles, počítejte s tím, že je to dlouhodobá investice (pokud ovšem nejste velký hráč a umíte tradovat různé NFT artikly na tomu určených platformách).

NFT Collectibles platformy

Předtím než začnete nakupovat, mintovat NFT Collectibles, doporučuji si nastudovat, kde můžete s NFT pracovat, jaké jsou standardy a hlavně ceny. Nejjednodušší bude poukázat na známé blockchainy a jejich platformy.

Ethereum

Nejpoužívanější Blockchain pro NFT Trading, Marketplace, Gaming, který používá jemu unikátní ERC-21 standardy. Mezi nejznámější platformy patří OpenSea, MarketPlace, Foundation, Rarible a mnou očekávané Vee Friends. Co je ovšem ještě zajímavější je cena. Pro práci v těchto platformách potřebujete vlastnit Ethereum token – Ether (ETH), který je dost drahý. Dobře si rozmyslete své investice, jelikož většina z nás jsou nováčci v tomto progresivním světě. Koupit zajíce v pytli je velmi jednoduché.

PolkaDot

S nástupem jejich parachainu přichází i rozmanité možnosti pro De-Fi a DeX. Není novinkou, že možnosti para-chainů využijí i Ethereum aplikace za použití Darwinia sítě, které propojí jako most (GRANDPA) heterogenní blockchainy. Je to krok dopředu pro propojení blockchainů a spolupráci. Zatím nevíme, kdy to bude mít release. Je to vázané na Ethereum 2.0, takže STAY TUNED!

Ecomi

Tato platforma se tváří samostatně, ale je částečně propojená s Ethereem. Zároveň však vytváří vlastní prostředí pro NFT Collectibles, které jsou tradované v aplikaci Veve. Ecomi má vlastní token OMI, se kterým můžete obchodovat na menších  kryptoburzách jako Ascendex či Uniswap (netrpělivě čekám na Coinbase nebo Binance zalistování) a zároveň swapovat za Gemy, které používáte pro nákup NFT v aplikaci Veve.

Tato aplikace je můj největší favorit, ve které vlastním několik super NFT a ráda se s vámi podělím o zkušenost v dalším článku.

Binance NFT

Věřím, že toto je NFT akce tohoto léta! Binance NFT by se mělo spustit v červnu tohoto roku a má mnoho co nabídnout a vyzkoušet. Tato platforma bude zahrnovat umění, sport (trading kartiček) gaming a samozřejmě krypto trading. Binance NFT bude mít dva základní pilíře: “Premium Events” a “Trading markets” čím dá prostor sběratelům a traderům zároveň.

Závěrem… nebo spíše na začátek

Jak jsem už naznačila ve video se Soňou Holky v kryptu: Co jsou NTF? Co v nich je pro lidi? Kde je nakupovat a obchodovat? Musí mě to bavit? Je to zábava. NFT Collectibles je o tom, že Tě baví mít unikátní věci a jsi ochoten za to zaplatit, sledovat trendy a vyjednávat ceny oproti ostatním. Je to hra. Vidím v tom obrovskou příležitost jako hub nadšenců, kteří se budou časem selektovat do specifických skupin, spekulanty s uměním. Ať už je to hype nebo ne. Je vidět, lidé o tom mluví, tím je to spojuje. Všechna NFT mají wow efekt a proto to pro mě je primárně zábava a věřím, že i pro NFT nadšence (když nevezmeme v potaz aukce a release zajímavých collectibles, kde se hraje o čas).

Napsala Míša v kryptu

*Článek obsahuje affiliate linky. No a pro pořádek: obsah článku neslouží jako finanční poradenství. DYOR (viz slovníček :)) 

Další články

Kryptoměny – k čemu nám jsou?

Kryptoměny – k čemu nám jsou?

Chci investovat? Chci spořit? Chci obchodovat? Chci to sledovat? Chci si to osahat s malým rizikem? Chci mít něco, co mi nevezme stát, policie, manžel nebo přítelkyně? Něco, co můžu jednoduše poslat...

číst více